Otmuchovská jezera

Oblast zahrnuje údolí řeky Kladské Nysy (Nysa Kłodzka je východní části Krkonošsko-jesenického podhůří) se dvěma vodními plochami o celkové ploše 4 000 ha, nacházejícími se bezprostřední blízkosti. Najdete zde ideální podmínky pro rekreaci u vody, jachting, sportovní rybaření a provozování vodních sportů. Okolí jezer není hustě zalesněné, jeho atraktivitu však zvyšuje krásná krajina, příznivé klimatické podmínky a sousedství Nysy a Paczkowa, měst se zajímavou historií a množstvím historických památek. Nezbytní ubytovací a turistické služby zajišťuje celá řada rekreačních středisek. Příznivci vodních sportů mohou využít půjčovnu sportovního náčiní jachet, lodí, windsurfingu.

Okolí Otmuchovského jezera, turisticky dobře vybavenou oblast, si oblíbili sportovní rybáři, kteří zde loví cejny, candáty (často 10-15 kg), štiky, okouny, úhoře, kapry, karase.

Nyské jezero (nazývané také Głębionowským, podle nejbližší vesnice) jezero s romantickými výhledy na Jeseníky a Zlatohorskou pahorkatinu, s členitými břehy, čistou vodou a dobře rozvinutými turistickými službami. Můžete zde lovit cejny, candáty, štiky, okouny, plotice, kapry, úhoře, ježdíky, amury, líny, karase, jelce a také pstruha obecného potočního a mořského. U obou jezer jsou v provozu rybářské stanice, kde si sportovní rybáři mohou koupit příslušné povolenky a využít gastronomické a ubytovací služby. Oblast Otmuchovského a Nyského jezera je chráněná zákonem. Nejvýznamnějšími zvířaty jsou zde ptáci. Nádrže představují lokality pro odpočinek a shromažďovaní tažného vodního a bahenního ptactva. Zdroj: Turistické zajímavosti opolského Slezska, nakladatelství: Oficyna Piastowska

Cesty do Otmuchova …

jezera

mapy cesty do Otmuchova

Doporučuji přijet z východní strany Nyského jezera, přes vesnici Skochów, kde jsou ukazatele na pláž 🙂

PS: motorkáři vítáni